• Výchovný poradca

• Milí žiaci, rodičia a kolegovia!
          Chcem vás osloviť ako výchovný poradca školy, ktorý poskytuje poradenské a informačné služby v oblasti výchovy, vzdelávania a profesijnej orientácie a štúdijného poradenstva. Moja činnosť je skutočne rôznorodá, ale hlavnou úlohou naďalej ostáva pomáhať pri výbere ďalšieho štúdia a ovplyvňovať tak profesionálne smerovanie žiakov.

Náplňou mojej práce nie je len pomáhať pri výbere ďalšieho štúdia budúcim absolventom našej školy, ale pomáhať aj mladším žiakom, ktorí si musia uvedomiť, že sa učia pre život a nie pre školu. A okrem toho, každý z nás sa potrebuje občas poradiť, zdôveriť, vyrozprávať, pretože ako hovorí turecké príslovie: "Nie hanba, že nevieš, ale že sa neopýtaš."
          Viac informácií o mojej práci získate na webovej stránke našej školy, v sekcii výchovný poradca.